Tom Cruise představuje svůj poslední kaskadérský kousek z Mission Impossible

4. 6. 2018 10:05 - Mission: Impossible Fallout bude plná kaskadérských kousků. Tom Cruise nám už ten asi největší ukázal (helikoptéry), ale ve filmu bude minimálně ještě další, který si s náročnou leteckou akrobacií nezadá. Seskok HALO.

Archiv

HALO je zkratkou pro High Altitude Low Opening, tedy pro seskok z velmi velké výšky (běžně kolem 10 km), při které otevře dotyčný padák až kolem 1 km nad zemí. Smyslem HALO v “armádním použití” je dostat se na území nepřítele s co nejmenší pravděpodobností odhalení.

V Mission: Impossible – Fallout si seskok HALO vyzkoušel přímo sám Tom Cruise, který za sebe prostě kaskadéry dělat nenechá. Cruise je navíc prvním hercem, který podnikl seskok HALO na kameru a do filmu.

Cruise a jeho tým nejdřív trénovali na větrných tunelech a potom dělali několik seskoků denně, aby všechno perfektně připravili. Scénu seskoku si totiž vymysleli těsně předtím, než zapadne slunce, kvůli čemuž nemohli natáčet kdy se jim to hodilo. Na získání záběru za těch správných světelných podmínek měli pouhé tři minuty denně...

“Nasvícení” scény vypadá moc hezky už jen z té kratičké ukázky, kterou známe z traileru a která je přítomna i v přiložených záběrech z natáčení.

decatlyu8aeoh1u-jpg-large