Tom Cruise bude mít v nové Mission Impossible po boku Supermana

20. 4. 2017 14:36 - Šestá Mission Impossible dorazí do kin za rok, a tak jsou práce na ní v plném proudu. Momentálně se natáčí v Paříží, následovat bude Londýn a Nový Zéland. Tvůrci zatím nepotvrdili všechny herce a zápletku si také nechávají pro sebe, ale teď už máme alespoň definitivně potvrzeno, že dorazí Superman.

Archiv

Henry Cavill v žádném dílu Mission Impossible zatím ještě nebyl, ale s akčními i špionskými filmy má zkušenosti. Ve stáji DC hraje Supermana a před pár lety si střihnul jednu z hlavních rolí ve výborném a trochu neprávem zapomenutém Krycí jméno U.N.C.L.E.

Cavilla práskl sám režisér Christopher McQuarrie na svém Instagramu. Tam ho mimo jiné také vůbec poprvé oslovil. Minimálně tedy veřejně, čert ví jestli si pánové netelefonovali a neladili detaily smlouvy už týdny předem.

Vedle Cruise a Cavilla máme, opět skrze Instagram, potvrzené i další herce. Vrátí se Simon Pegg jako Benji Dunn i Rebecca Ferguson jako Ilsa Faust. Zatím bohužel není ještě stoprocentně jasné, jestli se dostaví i Alec Baldwin jako Alan Hunley a Jeremy Renner jako William Brandt. Renner má teď asi plné ruce práce s natáčením Avengers: Infinity War, ale byla by škoda, kdyby to kvůli Marvelu nestihl.

mission impossible 6 tom cruise henry cavill

Zleva: režisér Christopher McQuarie, Tom Cruise jako Ethan Hunt a Henry Cavill jako zatím neznámá postava. Zdroj: Instagram

Kdo ví, třeba bude mít čas alespoň na nějakou menší roličku nebo cameo a víc ho uvidíme v případné sedmičce. Rennerův Brandt mě osobně bavil a byla by škoda, kdyby ho Cavill nahradil. O Cavillově postavě zatím nevíme prakticky nic, ale šušká se, že má jít o pravou ruku Huntova šéfa.

Jakkoliv by byla Brandta škoda, nebylo by to pro sérii poprvé, co by se zbavila některé postavy. Filmaři se nebojí parťáky Ethana Hunta měnit, zabíjet, uklízet do ústraní a časem klidně i vracet.

mission impossible 6 simon pegg benji dunn

Simon Pegg jako Benji Dunn. Zdroj: Instagram

Co přesně bude Cruise ve filmu provádět zatím ještě nevíme, ale on sám i lidé kolem filmu už naznačili, že tentokrát to bude velké. Konkrétně David Ellison, šéf Skydance Media se nechal slyšet, že kaskadérský kousek z šestky strčí do kapsy lezení po Burj Khalifa z Ghost Protocol i let na boku letadla z Rogue Nation. Cruise prý na nový kousek trénoval celý rok, jak reportuje Collider.

McQuarrie pak na Twitteru ještě upřesnil, že Cruise netrénoval rok na jeden konkrétní kaskadérský kousek, ale na celou jednu sekvenci. Nezbývá než počkat alespoň na teaser, který nám onu sekvenci jistě naznačí. Pokud ji předtím neprásknou paparazzi, nebo filmový štáb sám.

mission impossible 6 rebecca ferguson ilsa faust

Rebecca Ferguson jako Ilsa Faust. Zdroj: Instagram