Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

17. 8. 2015 21:30 - Fanclub Walta Disneyho D23 uspořádal v Kalifornii v pořadí čtvrté setkání příznivců studia Walta Disneyho a opět to bylo hlavně nových filmech a očekávaných premiérách. V současné době se už pod tímto názvem skrývá celá řada žánrů i studií. Takže se dočkali nejen milovníci pohádek, ale také komiksových filmů a bylo zde oznámeno rozšíření Disneylandu o atrakce ze světa Hvězdných válek.

Harrison Ford a šéf Walt Disney Studios Alan Horn na prezentaci během D23 Expa Profimedia.cz

D23 je tak trochu uměle vytvořeným svátkem, za jehož masivní podporou nestojí ani tak samotní fanoušci, ale především samotné studio. Vůbec to však nevadí, protože množství novinek a informací zde odhalených je opravdu obrovské.

Pixar

Orlando Bloom se vrátí jako Will Turner do dalšího pokračování Pirátů z Karibiku, které nese podtitul Dead Men Tell No Tales. Kromě definitivního potvrzení Bloomova jména zde tvůrci navíc odhalili finální logo chystané novinky. nedávno dotočený film do kin dorazí až v roce 2017. Nyní se filmaři pomalu vrhají na vizuální efekty.

D23

Nové logo... Jsme také tak vzrušeni...

Mnoho filmů však bylo oznámeno jaksi mnohem méně okázale a to ještě před vlastním zahájením akce. Stačilo se pozorně dívat kolem sebe a kolemjdoucí prý narazil na mnoho plakátů z ještě ani ne oficiálně oznámených novinek. Pixar tímto způsobem ukázal, na čem v nejbližší době bude pracovat. Můžeme se tak těšit již na další díl Toy Story, nebudou chybět třetí klučičí Auta a starší děti pak dostanou druhý díl o rodince Úžasňákových. Jestliže před lety bodoval u dětí film Hledá se Nemo, nyní Pixar pracuje na hledání hlavní "ženské" hrdiny z jedničky, lehce pomatené Dory. Zajímavou informací jistě je, že se do studia Piar vrací Brad Bird, který bude režírovat zmiňované Úžasňákovi 2.

D23

Star Wars: Rogue One a vizuální koncept.

Je to už více než pět let, co Tim Burton pro studio Walta Disneyho přivedl k životu snímek Alenka v říši divů. Nyní se tedy populární dívka, co propadla do jiného světa, vrací v dalším díle. Novinka s anglickým názvem Alice Through The Looking Glass bude v kinech už od příštího roku. Režie se ujal James Bobin a v hlavních rolích uvidíme opět Johnnyho Deppa, Anne Hathaway a Miu Wasikowskou. V roli Času se objeví Sacha Baron Cohen.

V roce 2016 se také v kinech ukáže digitální verze Knihy džunglí. Režie se ujal dnes velmi ceněný Jon Favreau, který má za sebou třeba práci na Iron Manovi. V nové verzi prý bude "všechno nové, plné úžasných efektů a samozřejmě nebude chybět akce". Režisér si věří a my mu také věříme, protože na této látce se přeci nedá nic zkazit.

Jon-Favreauironman

Jon Favreau režíruje Iron Mana

Zástupci studia Marvel ukázali několik záběrů z chystané premiéry filmu  Captain America: Civil War a na setkání s fanoušky se objevili i představitelé hlavních rolí Chris Evans and Anthony Mackie. Mnohem větší zájem však vzbudili zástupci studia Lucas, kteří se zde ukázali samozřejmě s novými Star Wars. Nic zásadního sice neukázali, ale padla docela zajímavá informace o vzniku mnoha fanoušky nenáviděné postavy Jar-Jara Binkse. Lucas prý vždycky vzhlížel k disneyovkám a infantilní postavička má vlastně původ v nějakém hodně starém animáku.

Důležitější však je, že Lucas odhalil obsazení filmu Star Wars: Rogue One. Novinku produkuje Kathleen Kennedy a do kin se dostane v prosince 2016. Filmaři se mohou pochlubit solidním obsazením. V hlavních rolích se ukáží Diego Lina, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Forest Whitaker, Riz Ahmed a další.