Sci-fi Světová invaze kraluje žebříčkům návštěvnosti v USA

14. 3. 2011 12:47 - Hlavním víkendovým hitem v severoamerických kinech byl americký sci-fi snímek Světová invaze. Příběh o skupině vojáků amerického námořnictva bránících město Los Angeles před mimozemšťany si po prvním víkendu od uvedení do severoamerických kin připsal na konto 36 milionů dolarů (626,5 milionu korun) a vítězství v žebříčku návštěvnosti.

Archiv

Na hlavu tak porazil další dvě filmové novinky, thriller Červená Karkulka a kreslený snímek Máma mezi Marťany.

Světová invaze zahajovala také na 33 trzích v zahraničí, kde si o víkendu připsala 16,7 milionu dolarů. Na celém světě tak za první víkend vydělala 53 milionů dolarů (více než 922 milionů korun) a podle šéfa filmové distribuce společnosti Sony Pictures Roryho Bruera "vysoko překonala očekávání". To samé zřejmě nemůže říct společnost Warner Bros., která při premiérovém uvedení Červené Karkulky počítala se ziskem kolem 20 milionů dolarů. Moderní verze známé pohádky utržila 14,1 milionu dolarů a skončila na třetím místě žebříčku návštěvnosti.

 Rango

Na druhou příčku klesla americká animovaná komedie Rango. Společnosti Paramount Pictures za dva týdny v kinech v USA a Kanadě vynesla zatím 67 milionů dolarů. Na pátém místě skončila další novinka žebříčku, nákladný rodinný film Máma mezi Marťany. Snímek vydělal 6,8 milionu dolarů, jen jeho výroba stála filmová studia Disney podle odhadů 150 milionů dolarů (více než 2,6 miliardy korun) a další miliony prý spolykala propagace.