Hotel Transylvánie 2 - recenze proklatě zábavného animáku

25. 9. 2015 23:00 - Máte děti? Sami sebe považujete za zábavného a chcete se všichni společně odvázat? Jděte na druhý díl Hotelu Transylvánie. To není reklamní slogan, ale stručný souhrn pocitů, kterých se autor tohoto textu dočkal poté, co se svým šestiletým synem viděl tento film za jeden den dvakrát. 

Archiv

Dvojka navazuje přesně tam, kde navazovat měla. Dracula v prvním díle ve svém hotelu Transylvania pořádal skvělé party pro všelijaká strašidla. Jenže jednoho dne do hotelu dorazil zrzavý kluk, který všechna pravidla postavil na hlavu. Navíc se zamiloval do jeho dcery Mavis. Počáteční nedůvěra však je prolomena a láska vyhrává. Nyní je zde druhý díl, vnmě žti dva jsou svoji a malého míšence. Na půl upír a na půl člověk je vnouček k pohledání a je jasné, že Dracova snaha bude udělat z kluka pořádného upíra.

Hotel Transylvania to rozbalí velmi rychle. Postupně se setkáme se všemi postavami z jedničky. Nebude tedy chybět vlk (co má ohromné množství dětí), rozřezaný Frankenstein a samozřejmě také želé.

Zasvěcení vědí, ti ostatní nechme tápat. Ať jsou překvapeni. Film samozřejmě nepřichází z žádným nekorektním humorem, ale umí být celkem ostrý a to ocení nejen dospělí, ale také jejich ratolesti. Drac kluka testuje a do toho sledujeme klasický hotelový ruch, kterému vévodí zásadní fakt. Lidé už se strašidel nebojí, lidé strašidla milují.

maxresdefault

Klasická rodinná pohoda je zde namíchána s prvky trochu obhroublého humoru a docela nevšedních frků. A největším kladem filmu je, že scénář k němu napsal Adam Sandler. A jeho rukopis je znát nejen na scénkách, ale také na hercích, kteří film dabují. Já si rozhodně nenechám ujít později dvojku v originálním znění. České dabing je ucházející a víceméně odpovídá i jedničce. 

Hodnocení: 70 %