Disney si mladého Hana Sola v prvním TV spotu na nové Star Wars schovává

5. 2. 2018 09:37 - Tak jsme se konečně dočkali. Film Solo: Star Wars Story má premiéru už v květnu tohoto roku a co si budeme povídat, nejvyšší čas na první teaser byl už loni. Jenže to se musel propagovat Poslední z Jediů a Han Solo musel čekat.

Archiv

Osmá epizoda Star Wars už v kinech ale postupně po celém světě končí, a tak se může ke slovu dostat oblíbený ničema. Toho známe z původní trilogie i sedmé epizody a zatím mu tvář propůjčil vždycky jen Harrison Ford.

Jenže tomu je 75 let a Disney se rozhodla zmapování jeho začátků. Na plac tak přišel nováček Alden Ehrenreich, trochu známý hlavně díky filmu Ave, Caesar!. Jak mu to sekne v kůži Hana Sola už můžete posoudit v přiloženém traileru sami.

I když zase tolik toho neposoudíte, protože první teaser, respektive tv spot (teaser trailer dorazí za nedlouho) si Hana Sola šikovně schovává a moc ho neukazuje. Tv spot sice spíše jen naznačuje a na pořádné představení zápletky a postav si budeme muset ještě (nedlouho…) počkat, víme alespoň základní informace o příběhu. První oficiální potvrzení hlavní zápletky přišlo z LucasFilmu teprve nedávno.

Sice nejde o nic detailního, ale alespoň víme, že se vydáme do předaleké galaxie ve staré známé lodi Millennium Falcon. Ve filmu také uvidíme, jak se Han Solo potlouká po temném a nebezpečném kriminálním podsvětí a jak se setká se svým budoucím kopilotem Chewbaccou. Samozřejmě nesmí chybět ani známý gambler Lando Calrissian, ale to je asi tak všechno, co jsme se z oficiálního webu dozvěděli.

Jinak se toho o filmu pořád zase tolik neví, ale pokud vás zajímá pohled za kulisy, můžete se podívat alespoň na Twitter účet režiséra Rona Howarda. Ten totiž publikoval několik fotek z natáčení, i když tedy na většině z nich byste nic moc konkrétního a popisného nenašli. Přesto za to stojí na ně alespoň mrknout a abyste se nemuseli prohrabávat dalšími věcmi které se Star Wars netýkají, můžete zavítat rovnou sem.

Vzhledem k rapidně se blížícímu datu vydání můžeme očekávat mnohem častější a razantnější kadenci různých trailerů, rozhovorů, fotek, záběrů z natáčení a vůbec všech možných materiálů, kterými bude chtít Disney film prodat. Markeťáci se budou muset hodně snažit, protože v květnu, kdy půjde film do kin, je Solo: Star Wars Story namáčknutý mezi Avengers: Infinity War a Deadpool 2.

Avengers jsou jistota co vydělá hodně přes miliardu a bylo by překvapivé, kdyby druhý Deadpool vyhořel. Kolosální úspěch jedničky překvapil úplně všechny a stejně překvapivé by bylo, kdyby se letos dvojka nepovedla. Jak chce v takové konkurenci obstát Han Solo bez Harrisona Forda uvidíme už brzy.