Depardieu tvrdí, že k vystěhování z vlasti byl dotlačen

18. 6. 2013 09:00 - Francouzský herec Gérard Depardieu, který přijal ruské občanství, řekl, že k vystěhování z Francie byl dotlačen situací ve své vlasti. V rozhovoru, který dnes zveřejnily weby francouzských médií, zároveň popřel, že by se chtěl vyhnout francouzským finančním úřadům.

Archiv

"Nejsem daňový exulant, neutíkám před daňovým úřadem. Jen jsem řekl, že v mém věku je daňové zatížení mé osoby moc velké. Mám rád Francouze. Narodil jsem se ve Francii jako chudý, ale posledních třicet let tam umožňuji žít stovce osob," tvrdí herec.

Představitel řady úspěšných filmových rolí i aktivní podnikatel se označil za "občana světa". Jeho snem je prý vlastnit sedm pasů, například alžírský. Francouzský pas se ale loni v prosinci rozhodl vrátil úřadům. Státní občanství mu však zůstalo, takže má nyní dvě.

V rozhovoru také zdůraznil, že se zcela odpoutal od politiky. "Nejsem ani na levici ani na pravici. Jsem žijící člověk, který je okouzlen vším kolem," uvedl čtyřiašedesátiletý umělec, který je kromě jiných cen a vyznamenání držitelem francouzského řádu Čestné legie.