Bohemian Rhapsody neuspěl u kritiků, ale kina válcuje neskutečným způsobem

3. 12. 2018 12:12 - Bohemian Rhapsody není dokument, s realitou se rozchází hned v několika klíčových bodech a vůbec jde o takovou tu čistou, přežehlenou verzi reality, která se zbývajícím členům kapely hodí do krámu. Film navíc přišel o režiséra ještě během natáčení a kritici finální dílo sepsuli. Přesto všechno jde o obrovskou pecku, která předběhla konkurenci a v kinech utržila pohádkové peníze.

Archiv

Štace Bohemian Rhapsody ještě nekončí, v kinech na film pořád můžete zajít, a tak aktuální čísla ještě nejsou ta finální. Momentálně má film na kontě bezmála 540 milionů dolarů, tudíž je více než pravděpodobné, že ta šestistovka padne.

Pamatujete, který hudební film podobného ražení utržil v kinech přes půl miliardy dolarů? Straight Outta Comptom zvládl utržit jen 200 milionů dolarů, Walk the Line 186 milionů, Ray 124 milionů... Aktuální A Star is Born má 362 milionů dolarů, zatímco loňský The Greatest Showman zvládl nastřádat 435 milionů dolarů.

Poslední dva příklady ale nejsou zase tolik relevantní, neboť ani v jednom případě nejde o film na motivy skutečné kapely.

Bohemian Rhapsody je tedy veleúspěšná pecka, která sice kritiky neoslovila, ale kina plní nevídaným způsobem. Teď bude už jen zajímavé sledovat, jestli Rami Malek tu nominaci na Oscara dostane, nebo ne.