Bohemian Rhapsody 2 se možná dočkáme, kapela o tom prý intenzivně jedná

12. 3. 2019 11:39 - Zdá se vám pokračování Bohemian Rhapsody nereálné? Tak pozor, protože se možná dočkáme. V rozhovoru pro Page Six to naznačuje režisér klipů kapely Queen Rudi Dolezal.

Archiv

Tvrdí, že se o Bohemian Rhapsody 2 hodně intenzivně baví v celé „rodině Queen“. Manažer kapely Jim Beach má prý plány na pokračování, které by začalo koncertem Live Aid. Právě tím Bohemian Rhapsody končí.

Zatím to není nic oficiálního, respektive nejde o oznámení druhého dílu – nic se nenatáčí, nic se (nejspíš) nepíše... Jenže šance, že se pokračování Bohemian Rhapsody nedočkáme, je čím dál tím menší.

Film si sice prošel nepříjemnými porodními bolestmi a u kritiků moc chvály nesklidil, nicméně diváci ho milují. Bohemian Rhapsody utržil jen z kin více jak 875 milionů dolarů a minimálně v Anglii porazil v digitálu i takovou těžkou váhu, jakou jsou Avengers: Infinity War. A bezpochyby se také velice slušně prodává i na DVD a Blu-ray.

Finančních důvodů pro vznik pokračování je tak hromada a materiálu by mohlo být také relativně dost. Bohemian Rhapsody smrtí Freddieho nekončí a na některé ikonické písničky (namátkou třeba Under Pressure) se ve filmu nedostalo buď vůbec, nebo zazněly jen z rychlíku.

Bohemian Rhapsody 2 by se tak mohl točit kolem posledních let života Freddieho, klidně s některými vzpomínkovými pasážemi z minulosti. Ona by z toho nakonec mohla být vlastně klidně celá trilogie – Bohemian Rhapsody o začátcích, „prostředku“ a Live Aid, dvojka (třeba pojmenovaná Under Pressure) o posledních letech Freddieho života a dalších hitech a trojka (co třeba Show Must Go On?) o Queenech od Freddieho smrti dodnes?

Bohemian Rhapsody navíc uspěl i na Oscarech. Představitel Freddieho Rami Malek dostal za svůj výkon hned několik ocenění, včetně toho nejprestižnějšího – Oscara za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Film jako takový pak dostal hned tři Oscary: za nejlepší mix zvuku, za nejlepší střih zvuku a za nejlepší střih. Nominovaný byl pak ještě v kategorii nejlepší film, ale tam to nakonec vyhrál Green Book.