Poslechněte si osmdesátkové hity z druhých Strážců Galaxie

21. 4. 2017 08:00 - Strážci Galaxie před pár lety zaujal akcí, humorem, postavami, ale také soundtrackem. Ten se mohl chlubit velice zajímavým a pestrým výběrem hitům z osmdesátek, které se tvůrci nebáli použít už v trailerech a dodali tak tehdy nové a neosvědčené marvelovce punc něčeho unikátního. Minimálně v té záplavě Avengeres a samostatných filmů jejich členů, které jsou už tak trochu na jedno brdo a hudba je v nich často spíš zaměnitelná.

Archiv

Peter Quill byl prostě jiný, stejně jako jeho divná parta čítající existence, které by mluvit radši neměly, jako třeba strom či mýval. Soundtrack byl prostě libový a dvojka tak musí vysoce nastavenou laťku překonat. Po zveřejnění soundtracku ke Strážcům Galaxie vol. 2 už je jisté, že by s tím neměla mít problém.

Filmaři měli tentokrát k dispozici víc peněz, tudíž si mohli dovolit sehnat prakticky všechno co si umanuli. Set list je působivý, stojí za poslech sám o sobě a neomezuje se jen a pouze na osmdesátky. Film se do kin dostane už za dva týdny, kdy k jednotlivým songům dostaneme také pořádný kontext.

Seznam písniček s některými komentáři režiséra Jamese Gunna, jak reportoval Rolling Stone.

 1. Mr. Blue Sky, Electric Light Orchestra (Měla být už v jedničce, režisér ji musel nakonec vystřihnout, ale do dvojky se dostala.)
 2. Fox on the Run, Sweet (Písnička je jenom v traileru, podobně jako Spirit in the Sky v případě traileru na jedničku.)
 3. Lake Shore Drive, Alliotta Haynes Jeremiah
 4. The Chain, Fleetwood Mac (Extrémně důležitý song pro film, uslyšíme ho tam hned několikrát.)
 5. Bring it On Home to Me, Sam Cooke
 6. Southern Nights, Glen Campbell
 7. My Sweet Lord, George Harrison (Jedna z prvních písniček kterou režisér pro film vybral, má něco dočinění s Egem.)
 8. Brandy You’re a Fine Girl, Looking Glass (Je ve filmu hned v první scéně.)
 9. Come a Little Bit Closer, Jay and the Americans (Hraje na pozadí jedné akční scény.)
 10. Wham Bang Shang-A-Lang, Silver
 11. Surrender, Cheap Trick
 12. Father and Son, Yusuf/Cat Stevens
 13. Flashlight, Parliament
 14. Guardians Inferno, The Sneepers featuring David Hasselhoff (Komediální song který napsali Gunn a skladatel soundtracku Tyler Bates, je to něco jako zdejší variace na Star Wars disco. Song nazpíval David Hasselhoff, protože to má být jeden z dětských hrdinů Petera Quilla.)

V posledních dnech se urodily také nové záběry - jedna nová ukázka a pak kousíček scény, kdy se Strážci snaží bojovat s hnusnou potvorou s chapadly a ono to nějak nejde. Načež Draxe nenapadne nic lepšího, že když to nejde z venku, musí to jít zevnitř... Na obě videa se můžete podívat níže: